Naše vzdelávacie aktivity v Hube „schovávame“ pod názov Akadémia udržateľnosti.

Čo robíme?

Vytvorili sme prvé funkčné reuse centrum Baterkáreň.

baterkaren promujeme za klimu

 

ďalšie oblasti, ktorým sa venujeme:

 

Vzdelávanie

Vzdelávame všetky vekové kategórie.

Deti a mládež sa s nami naučia inak nazerať na odpady, prírodu a životné prostredie. Zorganizujeme workshop pre detičky u vás v škole, na podujatí alebo prídete k nám do Baterkárne.

(Nielen) pre dospelých máme pripravené množstvo prednášok a praktických workshopov k jednoduchšiemu prechodu na udržateľnejší životný štýl.

Workshopy

Organizujeme praktické workshopy na rôzne ľuďom blízke témy, tak aby bola téma obehovosti a udržateľnosti jednoducho uchopiteĺná pre každého. Na výber sú workshopy o domácnosti (pranie či upratovanie), o výrobe, kompostovaní či o praktickom prístupe k udržateľnosti vo firmách.

Konzultácie

 

S radosťou vám poskytneme naše vedomosti konzultácie v oblasti udržateľnosti, nakladaní s odpadom a obehového hospodárstva – neváhajte sa nám ozvať – začať sa dá i keď ste malá spoločnosť alebo začínajúca domácnosť.

Re-use centrá

Re-use centrá sú efektívnym prostriedkom na zamedzenie vzniku odpadu – ten sa vracia do obehu namiesto toho, aby skončil na skládke, zberných dvoroch či v spalovni. Poradíme vám ako takéto centrá založiť vo vašej obci, alebo môžete mať svoju vlastnú Baterkáreň vo forme frančízy.

Udržateľné eventy a podujatia
Radi by ste zorganizovali podujatie, kde nebudete míňať zbytočné zdroje a energie? Chcete pohľad zvonku na vaše plány? Ozvite sa, pomôžeme vám nadstaviť váš event tak, aby mohol byť čo najviac uhlíkovo neutrálny.

 

Organizujeme
Barter markety či Promujeme za klímu sú len začiatok. Každý týždeň v Baterkárni swapujeme… bohužial Covid-19 nás v ďalších plánoch trošku pribrzdil.

Neváhajte sa nám ozvať s vaším požiadavkami či očakávaniami na ahoj@baterkaren.sk a vytvoríme vám ponuku na mieru.