Každý dokáže žiť udržateľnejšie.

Ako to? Jednoducho to každého naučíme!

Áno – sme si istí, že jednoduchou úpravou zvykov vie prvky udržateľnosti do svojho života implementovať aj ten najväčší odporca zmien či “leňoch”. To je jeden z dôvodov, prečo je náš focus tak široký a naša ponuka taká pestrá.

Chceme, aby si u nás každý niečo našiel. 

Máme v tíme skvelých odborníkov a odborníčky. Staviame základy na aktívnych mladých ľuďoch – pomáhame im rozvíjať sa vo vybranej téme a tak budujeme kompetenciu a odbornosť do budúcnosti.

 

Čo ponúkame?

Vzdelávanie

Vzdelávame všetky vekové kategórie.

Deti a mládež sa s nami naučia inak nazerať na odpady, prírodu a životné prostredie. Zorganizujeme workshop pre detičky u vás v škole, na podujatí alebo prídete k nám do Baterkárne.

(Nielen) pre dospelých máme pripravené množstvo prednášok a praktických workshopov k jednoduchšiemu prechodu na udržateľnejší životný štýl. 

Workshopy

Organizujeme praktické workshopy na rôzne ľuďom blízke témy, tak aby bola téma obehovosti a udržateľnosti jednoducho uchopiteĺná pre každého. Na výber sú workshopy o domácnosti (pranie či upratovanie), o výrobe, kompostovaní či o praktickom prístupe k udržateľnosti vo firmách.

Konzultácie

S radosťou vám poskytneme naše vedomosti konzultácie v oblasti udržateľnosti, nakladaní s odpadom a obehového hospodárstva – neváhajte sa nám ozvať – začať sa dá i keď ste malá spoločnosť alebo začínajúca domácnosť.

Ponuka na mieru.

Vyznačujeme sa vysokou mierou flexibility.

Ozvite sa nám, radi vám vymyslíme ponuku vzdelávania či eventov  na mieru.

 

Kto sú naši lektori?

Janka Reháková

#vzdelavaniedeti

#udrzatelnostludskourecou

Simona Hlaváčová

#cirkularnaekonomika

#odpadovehospodarstvo

 

Zuzana Šutová

#minimalizmus

 

Okrem vzdelávania..

..sme vytvorili prvé funkčné reuse centrum Baterkáreň. Aktívne sa snažíme zlepšovať PR veciam z druhej ruky, dávame hodnotu už vyrobeným veciam. Učíme ľudí jednoducho a prakticky prechádzať vzniku odpadu.

baterkaren trnava

 

Nevyhadzujte.sk

Priniesli sme na Slovensko úspešný portál NEVYHADZUJTE. Je to skvelý nástroj na predchádzanie vzniku odpadu, registrácia je jednoduchá a je úplne zdarma. Darujte vaše nevyužívané veci – zaslúžia si ešte druhú šancu.

Re-use centrá sú efektívnym prostriedkom na zamedzenie vzniku odpadu – ten sa vracia do obehu namiesto toho, aby skončil na skládke, zberných dvoroch či v spalovni. Poradíme vám ako takéto centrá založiť vo vašej obci, alebo môžete mať svoju vlastnú Baterkáreň vo forme frančízy.

Radi by ste zorganizovali podujatie, kde nebudete míňať zbytočné zdroje a energie? Chcete pohľad zvonku na vaše plány? Ozvite sa, pomôžeme vám nadstaviť váš event tak, aby mohol byť čo najviac uhlíkovo neutrálny.

 

Barter markety či Promujeme za klímu sú len začiatok. Každý týždeň v Baterkárni swapujeme… bohužial Covid-19 nás v ďalších plánoch trošku pribrzdil.

Neváhajte sa nám ozvať s požiadavkami, otázkami či očakávaniami na ahoj@baterkaren.sk a vytvoríme vám ponuku na mieru.