Baterkáreň je komunitné reuse centrum v srdci Trnavy.

Tu sa s nami môžete naučiť žiť udržateľnejšie. Pretože takýto životný štýl nie je len o nákupe ale o pohľade na tovar či prípadný odpad (ideálne je čo? aby nevznikol).  V Baterkárni sa preto budeme spolu  učiť ako žiť vedomý a udržateľnejší život. Preto má niekoľko zón s rôznymi funkciami. Môžete u nás darovať svoje poklady, pravidelne si svoje veci  vyswapovať  v našom online i offline reuse centre alebo si ich požičať (v prvej požičovni veci v Trnave).

Uvedomujeme si, že každý z ás je iný a má iú preferenciu. Aj tá najmenšia zmena životného štýlu či myslenia môže tak trošku “bolieť”. Preto sú naše projekty širokospektrálne a určené čo najširšej cieľovej skupine. Niekomu stačí zo začiatku vymieňať knihy v našom stálom swape kníh.. a to je úplne v poriadku. 

 

Človek mieni, covid mení.

Baterkáreň máva zvyčajne program plný prednášok a najrôznejších kurzov. Počas pandemickej situácie Baterkáreň funguje ako drogéria  Nakúpite tu bezobalovú drogériu a kozmetiku od slovenských výrobcov.

Čo vieme, posúvame do online  sveta – vo februári sme teda obnovili náš systém preberania nepoužívaných vecí a pripravili sme pre vás prehľadný program.