Pridaj sa do nášho skvelého tímu dobrovoľníkov.

Môžeš s nami organizovať eventy, pracovať v reuse centre, pomáhať nám s tvorbou projektov alebo písať pre našu zelenú redakciu. Alebo aj niečo iné – sme otvorení návrhom a dobrých rúk a hláv u nás nikdy nie je dosť. 

 

Okrem dobrovoľníčenia u nás svoje uplatnenie nájdu aj aktivisti a aktivistky 🙂

team trnava cirkularny hub barter market

1. Pomoc v reuse centre

 

Každý deň sa k nám dostávajú desiatky, niekedy až stovky vecí. Je potrebné pretriediť ich, skontrolovať nájsť im miesto, nafotiť ich napríklad na portál nevyhadzujte.sk  alebo odložiť ich na miesto, kde máme už pripravené vecí na budúce swapy. 

 

V reuse centre sa uplatníš aj vtedy, ak rád komunikuješ s ľuďmi – odovzdáš vec zákazníkovi, ktorý si ju rezervoval alebo vybavuješ administratívu a rezervácie priamo na portáli nevyhadzujte.sk .

Pomoc uvítame každý deň, budeme rady, ak sa k nám pridáš na jedno popoludnie týždenne alebo ak budeš môcť prísť aj častejšie. 

Ponúkame aj benefity ako kopec srandy, keď sa snažíš zistiť, na čo vec, ktorú niekto priniesol. Práca v reuse centre pôsobí aj terapeuticky. Ak si shopaholik, garantujeme ti, že dva-tri dni preberania oblečenia ťa minimálne na rok vyliečia od potreby ísť si kúpiť niečo do obchodu 😊

2. Dobrovoľník/dobrovoľníčka na eventoch/swapoch

 

 Si typ, ktorý má rád ľudí a nevadí mu intenzívna práca na tri-štyri hodinky?

Poď s nami organizovať swapy alebo iné eventy. Tvojou prácou bude napríklad príprava vecí, dohliadanie na priebeh swapu, upratovanie toho, čo napríklad spadlo z vešiaka, kontrola hygienických opatrení, ale aj komunikácia s ľuďmi, ktorí na swap prišli. 

 

3. Zelená redakcia 

 

Rád/rada píšeš? V sekcii Info & Správy, ale aj na našich sociálnych sieťach nájdeš rôzne témy, ktorým sa venujeme. Či už sa chceš pridať, lebo sú ti blízke témy prírody, udržateľnosti, odpadového hospodárstva, módy, cirkulárnej ekonomiky alebo minimalizmu, prípadne chceš začať písať na novú, vlastnú tému, ozvi sa nám, budeme sa tešiť.

Do redakcie taktiež hľadáme redaktorov a redaktorky, tvorcov a tvorkyne podcastov, kameramanov a kameramanky či grafikov a grafičky.

Chceš sa stať dobrovoľníkom či dobrovoľníčkou? 🙂

 

Napíš nám na ahoj@baterkaren.sk alebo príď na ktorékoľvek podujatie a porozpávame sa 😊 

Spoznaj náš tím.

Je pre nás dôležité šikovných ľudí nielen prepájať ale aj  rozvíjať a aktivizovať.

 

Platformu založila naša Sim, no každý člen má  možnosť vyjadriť sa a rozhodovať o smerovaní organizácie.

 

Všetci a všetky majú u nás dvere otvorené.