Ako využiť minimalizmus na pomoc iným

ukrajina pomoc zbierka

Kedy je človek šťastný? V momente, keď si uvedomí, že sa v živote dajú dosiahnuť aj dôležitejšie ciele, než je zbieranie materiálnych vecí. (Čo platí za predpokladu, že sa nemusíte strachovať o to, či budete mať vy alebo vaši najbližší zabezpečené základné veci ako je jedlo, bývanie či zdravotná starostlivosť.)

 

Na jednej strane totiž môžeme tráviť dni a noci v práci, aby sme si mohli dovoliť kúpiť tie najnovšie a najmodernejšie veci. Na druhej strane sa môžeme uskromniť a svoj čas a aj zvyšné peniaze využiť rozumne.

Pre niekoho to môže byť cieľ precestovať svet, vynájsť liek na rakovinu, či len tak byť a podať pomocnú ruku, ak to treba. Minimalizmus je totiž o nájdení rovnováhy v živote – a o dobrom využití obmedzených zdrojov, ktoré máme. Nielen finančných, ale najmä času.

Naše peniaze sú len také cenné, aká je hodnota toho, na čo ich minieme. A asi budete súhlasiť so mnou, že využiť ich na pomoc menej šťastným, je jedna z tých lepších investícií.

Minimalizmus vám môže pomôcť nájsť vo svojom živote voľné kapacity – či už tým, že budete môcť pravidelne poslať svoje peniaze navyše niekomu, kto ich potrebuje viac, alebo si vďaka menej povinnostiam vo svojom živote nájdete čas na dobrovoľníčenie. A môže to byť pokojne sused s náročnou diagnózou, ktorý potrebuje pomoc s príspevkom na lieky, deti na opačnom konci sveta, ktorým prispejete na školu, či miestne občianske združenie starajúce sa o vašu komunitu.

Vlastnite vedome menej vecí. A ušetrený čas a peniaze investujte do toho, že pomôžete svojou troškou k riešeniu svetových problémov.

O mne: Mama, milovníčka kníh, bežkyňa a minimalistka. Minimalizmus je mojou srdcovkou, preto pre vás píšem blogy s nápadmi a inšpiráciami na to, ako si zjednodušením života doprajete nielen väčší pokoj, znížite stres, ale dokážete aj žiť udržateľnejšie. Rada by som vám ukázala, že život v štýle dobrovoľnej skromnosti vôbec nie je komplikovaný a  prinesie vám množstvo benefitov.

Viac o mne si môžete prečítať na mojom webe: www.zuzanasutova.sk, kde nájdete na stiahnutie zadarmo aj e-book Sprievodca minimalizmom pre začiatočníkov

Pridaj komentár