Európsky parlament o európskom klimatickom zákone.

Už ZAJTRA /6.10/ hlasuje európsky parlament o európskom klimatickom zákone. Dajte vedieť svojmu europoslancovi, že je to aj pre vás dôležité hlasovanie!

 

Green new deal je na svojej ceste do Európskeho parlamentu. Bol predložený Komisiou ako návrh v decembri 2019 ako reakcia na klimatické zmeny, ktoré sú výzvou pre budúcnosť nielen Európy. #greendeal sa právnym predpisom stane len vtedy, pokiaľ prejde hlasovaním v Parlamente i na Rade. K zákonu sa už vyjadril – výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI), ktorý podporil 60% redukciu emisií CO2 do roku 2030. Na zasadnutiach výborov sa zúčastňujú aj predstavitelia Komisie (všeobecne). Keď výbor dosiahne dohodu, znenie sa zašle Parlamentu a Rade na tretie čítanie. Zákon o klíme musia schváliť aj národné vlády, = t.j. Rada. Národné štáty sa nanešťastie stále nezhodujú na tom, aký ambiciózny by mal byť nový cieľ EÚ v oblasti znižovania emisií do roku 2030.

 

Zajtra teda hlasujú aj naši europoslanci – ich zoznam a kontakty nájdete tu: shorturl.at/cjsV0

Povedzte im, že vám na ochrane životného prostredia záleží, že už nie je na čo čakať a naše plány už musia byť čo najambicióznejšie. Predstavitelia štátov sa minimálne od Kjótskeho protokolu dohadujú aké zníženie emisií uhlíka je potrebné. Bohužial každý štát vždy pozerá len sa seba, bez pochopenia potrebnosti spolupráce, pretože všetci žijeme spolu na 1 a tej istej planéte.

 

Preto je potrebné aby prišlo k zníženiu emisií až o 65% do roku 2030.

Tento cieľ vychádza zo štúdie IPCC a je potrebný na to, aby sme oteplenie planéty udržali pod hranicou 1.5°C. Akékoľvek nižšie zníženie emisií znamená, že nebudeme schopní udržať oteplenie atmosféry ani pod 2°C. Potrebujeme aby sme prestali emitovať toľko CO2, koľko sme schopní, pretože už ani len naše lesy nie sú schopné zachytávať to množstvo uhlíka, ktorý vypúšťame.

Pridajte sa k nám, napíšete aj vy krátky mail či koment svojmu europoslancovi – spýtajte sa ho na túto otázku. Všetci musíme ukázať, že nám na budúcnosti záleží.

klima dennynewsfilter denny newsfilter denny newsfilter

@studentibezmena @hnutiezaklimu @zelenyrestart

 

#greendeal #greennewdeal #europa #eu #emisie #fosilnepaliva #klima #klimatickakriza #klimatickyzakon

Pridaj komentár