FAQ (Najčastejšie otázky)

V prvom rade, je potrebné si uvedomiť, že ideme bartrovať = vymieňať (kus za kus alebo za dobrý pocit 🙂 ) a nejdeme nakupovať. 🙂

 

Čo všetko môžem priniesť na Barter Market?

Priniesť môžete rôzne predmety, ktoré sú funkčné, nepoškodené a ktoré dokážu ďalej dobre poslúžiť niekomu inému. Nakoľko ide o „barter“ (výmenný obchod), neodporúčame vám nosiť cenné predmety, prípadne predmety vysokej hodnoty, keďže nie je zaručené, že ich budete vedieť vymeniť za rovnako cenné predmety.

Ideálne je priniesť oblečenie (nepoškodené, vypraté), malé spotrebiče (žehlička, rýchlovarná kanvica), nenačaté trvanlivé potraviny v nepoškodenom obale v záručnej dobe,  nepoškodené textílie do domácnosti (posteľná bielizeň, uteráky, deky, látky), čistiace prostriedky, rastliny, priesady a črepníky, rôzne predmety určené pre zvieratká, hračky pre deti (ideálne nie plyšové hračky, skôr spoločenské hry, kompletné puzzle a iné skladačky, detské knihy).

 

Čo ak by som chcel priniesť veci, ktoré sa medzi vašimi kategóriami nenachádzajú?

Pokojne nám napíšte, kategórie je možné rozširovať :)

 

Čo sa stane s vecami, ktoré prinesiem?

Spoločne s našimi dobrovoľníkmi si veci naceníte a podľa ich hodnoty budú rozdelené do jednej z kategórií našej Barter Zóny.

 

Dostanem za svoje veci peniaze?

Nie. V Barter zóne nie je možné platiť reálnymi peniazmi. Po nacenení dostanete „uvedomáče“ s určitou hodnotou. V tejto hodnote si môžete povyberať predmety podľa vlastného uváženia, ktoré si neskôr u našich dobrovoľníkov vymeníte za vaše „uvedomáče“.

 

Čo ak s navrhovanou sumou nebudem súhlasiť?

Samozrejme, vždy je možné sa dohodnúť. Prosíme však všetkých návštevníkovi, aby si uvedomili, že celá akcia má komunitno-charitatívny charakter a jej cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi a vzájomnej pomoci.  Nejde o obchod či predaj za cieľom obohatenia.

 

Je možné si „uvedomáče“ zakúpiť?

Nie, „uvedomáče“ je možné získať len výmenou za prinesené predmety.

 

Čo ak žiadne veci so sebou neprinesiem? Môžem sa akcie zúčastniť?

Samozrejme, radi vás na Barter Markete uvidíme, aj keď neprídete „barterovať“.  V tomto prípade zaplatíte symbolickú sumu 1 euro.  Prístupné vám budú zóny s tvorivými tvormi (hoby výrobcovia) alebo s registrovanými predajcami. Môžete sa tak pozrieť na ich tvorbu, porozprávať sa s nimi a vzájomne sa inšpirovať.

 

Čo ak si nič nevyberiem?

Bohužiaľ, môže sa stať, že sa vám na Barter Markete nič nezapáči. Veríme však, že si budete vedieť vybrať. Aj tu prosíme návštevníkov, aby si uvedomili charakter akcie. I keď to znie možno naivne, jedným z našich cieľov je aj to, aby si ľudia užili aj dobrý pocit z nezištného darovania 🙂

 

Čo sa stane s vecami, ktoré si nikto nevyberie?

Všetky predmety budú starostlivo prerozdelené organizáciám, ktoré potrebujú pomoc.

 

Ak z akcie odídem, môžem sa ešte vrátiť?

Pri vstupe dostanete pečiatku, vďaka ktorej sa budete môcť vrátiť kedykoľvek počas celého trvania Barter Marketu.

 

Chystáte aj nejaký sprievodný program? 

Áno vždy je sa na čo tešiť 🙂

 

 

jesenny barter market mapka jesenny barter market trnava workshop

Pridaj komentár