Ktorí slovenskí europoslanci hlasovali proti rýchlejšiemu znižovaniu emisií skleníkových plynov?

KDH, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, a ĽSNS spolu so Sloboda a Solidarita proti zníženiu emisií… ?
?ako píše Michal Wiezik – SPOLU za zelenú Európu – zákon prešiel, no ešte nie je čas na oslavy..
V prvom rade, klimatický zákon ešte nie je schválený. Záverečné hlasovanie je pred nami, 60% hranica prešla dosť tesne, mnohým frakciám sa nepáči, môže sa stať, že zahlasujú proti zákonu ako celku. Šanca je malá, ale nenulová, že zákon nakoniec neprejde.
〽️Čo v zákone neprešlo už teraz – nenájdeme v ňom odkaz na sekvestráciu uhlíka v ekosystémoch. Nenašla dostatočnú podporu v pléne. Namiesto toho nájdete odkaz na kľúčovú úlohu poľnohospodárstva, lesníctva a biomasy pre opravu klímy. Za tieto číslo sa bojuje ľahšie, ako za reálnu cestu k nemu.
?Komisia žiada redukciu 55+. Parlament schváli 60%. No nakoniec sa budú musieť všetci dohodnúť v trilógiu medzi komisiou, parlamentom a radou EÚ. Teda vládami členských štátov. Je možné, že výsledkom rokovaní bude najskôr to nižšie číslo.
❗️Preto musíme dať našej vláde vedieť, že na Rade potrebujeme komunikovať čo najambicióznejšie stanovisko – odkážte spolu S NAMI premiérovi Matovičovi, že potrebujeme znižovať aspon o 65%! Igor Matovic
info tu ?
(Sekvestrácia = uloženie viazaného uhlíka do pôdy na dobu pohybujúcu sa v rozmedzí desiatok až stoviek rokov v stabilnej, pevnej forme ako humusové látky a organo-minerálne komplexy, a to priamou alebo nepriamou fixáciou atmosférického CO2)
europarlament emisie hlasovanie europarlament emisie hlasovanie

Pridaj komentár