Kylie Jenner ako “climate criminal”

Povedz mi, že si úplne odrtrhnuý od reality bez toho aby si mi povedal, že  si totálne odtrhnutý od reality.

 

Organizácia Oxfam vo svojom reporte o uhlíkovej “nerovnosti” z roku 2020 hovorí, že : kylie jenner climate criminal 2

:najbohatších 10% sveta predstavovalo viac ako polovicu (52 %) emisií pridaných do atmosféry v rokoch 1990 až 2015. 1% najbohatších bolo zodpovedné za 15% emisií v tomto období – viac ako všetci občania EÚ a viac ako dvakrát viac ako najchudobnejšia polovica ľudstva (7%).

:počas tohto obdobia najbohatších 10% vyčerpalo jednu tretinu nášho zostávajúceho globálneho uhlíkového rozpočtu k 1,5 C, v porovnaní s iba 4%, ktoré vyčerpala najchudobnejšia polovica svetovej populácie. (Uhlíkový rozpočet je množstvo oxidu uhličitého, ktoré možno pridať do atmosféry bez toho, aby spôsobilo zvýšenie globálnej teploty nad 1,5 °C – cieľ stanovený vládami v Parížskej dohode s cieľom vyhnúť sa najhorším dopadom nekontrolovanej zmeny klímy.)

 

“Eko” Kylie Jenner si teda vyslúžila prezývku “climate criminal” keďže miluje svoje súkromné lietadlo až natoľko, že kvôli nemu cestovala 30 minút autom úplne opačným smerom ako bola jej destinácia len na to aby sa dostala na letisko, odkiaľ letela presne 38 minút – zase opačným smerom.

Čiže ano – je veľmi dobré si byť vedomý potreby zmeny na osobnej úrovni – prosím ale berme aj na zodpovednosť tých, ktorí majú násobne vyšší zničujúci vplyv na životné prostredie.

 

zdroje:

https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-11027839/Kylie-Jenner-slammed-taking-12-minute-flight-private-jet.html

https://www.oxfam.org/en/press-releases/carbon-emissions-richest-1-percent-more-double-emissions-poorest-half-humanity

Pridaj komentár