Nebláznite sa pred Vianocami. Spravte si pohodový december.

Ak vás práve v tomto období chytá tieseň z toho, že nemáte nakúpený dostatočný počet darčekov, že by ste ešte mame, sestre, tete, kamarátke, babke či dedkovi mali rýchlo niečo dokúpiť, ak ste niečo aj kúpili, ale zistili ste, že to treba vrátiť, lebo to nie je dobré, ak vás chytá panika, lebo obchody sú zatvorené a vy nezoženiete to, čo ste chceli, tak sa na chvíľu zastavte. Nadýchnite sa a vydýchnite a poďte trochu spomaliť.

Kuriéri už teraz pracujú do ôsmej večera a rozvážajú vianočné darčeky, ktoré možno ani nikoho nepotešia. Pred obchodmi sa tvoria rady ľudí, ktorí si niečo objednali na osobný odber, keď chcete niečo vrátiť, na pošte si postojíte minimálne dvakrát tak dlho, ako zvyčajne.

Začína nám december, každý z nás sa teší, že si na jeho konci sadneme k pekne prestretému stolu a zavládne pokoj. Nečakajme na Štedrý večer. Poďme si ten pokoj urobiť už teraz.

Už piaty rok máme doma namiesto adventného kalendára plného sladkostí adventný kalendár s aktivitami. Pôvodne bola jeho idea vznešená – nedopovať deti sladkosťami. Ale zistila som, že ako veľa vecí v živote, aj ten kalendár som si robila sama pre seba. Sebecky. Lebo každý rok koncom roka cítim tlak na to, aby bolo všetko dokonale upratané, aby som mala napečené, dala všetkých najúžasnejšie dary, stihla všetky koncoročné deadliny a ešte sa aj usmievala.

Aktivít je v ňom 40, čo je teda o dosť viac ako tradičných 24 okienok adventného kalendára. Ale už teraz viem, že nie všetky z nich budeme môcť doma realizovať, takže som nachystala aj nejaké navyše (lebo šanca, že nenasneží sa každým rokom zvyšuje. Rovnako sa zvyšuje aj šanca celodecembrového lockdownu, ergo, žiaden punč na vianočných trhoch.)

Primárne sú aktivity určené na zabavenie detí a na to, aby ste s nimi trávili viac času a spomalili pred sviatkami. Ale aj keď deti nemáte, skúste si aspoň každý druhý deň urobiť nejakú z nich – len pre ten pocit spomalenia 😊.

Stiahnite si ich tu a dajte nám do Cirkulárneho hubu vedieť, či sa vám podarilo nejaké z nich realizovať.

Zdroj titulného obrázka: Zimmytws by Getty Images

Pridaj komentár