Pravidlá Barter Marketu

 

  1. Mysli na funkčnosť

Veci, ktoré na Barter Market prinesieš by mali ešte niekomu dobre poslúžiť. Prines teda veci, ktoré sú funkčné a v dobrom stave. Predstav si, že tieto veci dávaš blízkej osobe a chceš, aby z veci mala úžitok a (alebo) potešenie.

  1. Mysli na druhých

Barter Market je komunitno-charitatívna akcia, ktorej cieľom je pomôcť si navzájom a pomôcť komunite a ľuďom v núdzi. Prosím, mysli na druhých počas celého Barter Marketu. Buď ohľaduplný, tolerantný a otvorený novým nápadom a ľuďom. Pripomeň si, že si na Barter Market prišiel v prvom rade niekomu pomôcť, nie obohatiť sa. Rešpektuj ľudí okolo seba a využi možnosť spoznať svoju komunitu a ľudí, ktorí v nej žijú.

  1. Mysli na seba

Naozaj to, čo si z Barket Marketu odnášaš potrebuješ? Dokážeš tejto veci nájsť využitie? Je pre teba daná vec užitočná alebo ťa dokáže potešiť?

  1. Mysli na zóny

Veci, ktoré návštevníci prinesú budú prerozdelené do troch zón podľa ich hodnoty. Výmenou za svoje prinesené veci dostaneš uvedomáče v určitej hodnote. S nimi môžeš v zónach „nakupovať“. Nezabudni sa po „nákupe“ zastaviť pri dobrovoľníkoch pri východe, u ktorých danú hodnotu uvedomáčov odovzdáš. Prosím nezabudni, že uvedomáče sú jediným spôsobom, ako na Barter Markete nakúpiť. Predmety, ktoré návštevníci prinesú sa nedajú zakúpiť za reálne peniaze.  Prosím, rešpektuj toto pravidlo.

  1. Mysli na životné prostredie

Správaj sa na Barter Markete čo najšetrnejšie a neprodukuj zbytočný odpad. Ak už nejaký predsa len vytvoríš, starostlivo ho pri vchode separuj.

  1. Mysli na organizátorov

Ak si myslíš, že má táto akcia zmysel, povedz to nám alebo našim dobrovoľníkom. Je niečo, na čom by sme mali popracovať? Povedz nám o tom!  Ak je čokoľvek, s čím ti vieme pomôcť, obráť sa na nás. Usmej sa, zamávaj, daj nám vedieť, že to robíme dobre.

barter market trnava jesen september swap

Pridaj komentár