Už v sobotu vymieňame i pomáhame na Vianočnom Barter Markete

vianocny barter market trnava charita

Trnavčania sa môžu tešiť na tretie vydanie Barter Marketu, ktorý sa uskutoční v sobotu 14. decembra 2019 od 10. do 16. h v Mariánskej sále na Františkánskej ulici.

Barter Market má komunitno-charitatívny charakter a jeho cieľom je predovšetkým viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi a vzájomnej pomoci.  Usporiadateľ Barter Marketu OZ SaUvedom chce touto akciou podporiť recykláciu a cirkulárnu ekonomiku, a poukázať na šetrnejší a udržateľnejší spôsob života.

Návštevníci budú mať možnosť vymeniť svoje nepotrebné oblečenie a rôzne iné predmety  za niečo, čo ich poteší a bude pre nich užitočné alebo jednoducho za dobrý pocit. Týmto spôsobom spoločne vdýchneme život zdanlivo nepotrebným predmetom, akými sú napríklad oblečenie, doplnky, drobné elektrické spotrebiče, trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, spoločenské hry, rastliny či mnoho ďalších predmetov.  Návštevníci môžu priniesť Maximálne 2 tašky na osobu/alebo celú rodinku. Vstupné je symbolické 2eurá.

 

Ako sprievodný program sa budú celý deň šiť a vyrábať vianočné ozdoby, detičky sa pohrajú v detskom kútiku.

Vianočný barter market bude najmä pomáhať. 

vianocny barter market trnavaNávštevníci budú môcť stretnúť zástupcov združení, ktoré robia pre svoje okolie tak veľa a budú im môcť priamo priniesť darčeky:

Mačky Trnava (zbierka potrieb, granúl, piesku a potravy pre mačky) www.mackytrnava.sk
Žito (zbierka záclon)

Útulok Trnava (hrubé deky, ryža, cestoviny, konzervy, piškoty) www.trnava.utulok.sk

Šumné (zbierka oblečenia pre Knižnicu oblečenia) www.sumne.sk

Prostredníctvom Barter Marketu tak spoločne prispejeme k udržateľnejšiemu spôsobu života, spoznáme a podporíme lokálne združenia, spojíme šikovných ľudí a dáme im možnosť vzájomnej spolupráce a v neposlednom rade možníme návštevníkom spoznať svoju komunitu a ľudí, ktorí jej pomáhajú a dať im možnosť podporiť ich.

Pridaj komentár