Vyhrali sme Ekologický čin roka Trnavského samosprávneho kraja.

Ekologický čin roka 2019 – vyhodnotenie súťaže

Kategória 1: Občianske združenia, obce a dobrovoľníci

1.    Projekt „Barter Market“ Občianskeho združenia SaUvedom Trnava

Barter Market je charitatívno-komunitné podujatie organizované štyrikrát do roka zvyčajne v Mariánskej sále na Františkánskej ulici v Trnave. Ľudí pravidelne nabáda pozrieť sa do svojich domácností, garáží či povál a zhodnotiť, či je potrebné ponechávať si veci. Podujatie poskytuje možnosť zodpovedne sa zbaviť nepoužívaného šatstva a rôznych potrieb pre každodenný život a vymeniť ich za predmety prinesené inými návštevníkmi. V minulom roku sa podujatí zúčastnilo vyše 600 ľudí a do obehu sa vrátilo v podobe ďalšieho využitia vyzbieraného šatstva niekoľko 100 kilogramov oblečenia.

Hlavnými cieľmi projektu sú podpora cirkulárnej ekonomiky a zvýšenie povedomia obyvateľov mesta Trnava a priľahlých obcí o udržateľnosti a zodpovednom hospodárení s odpadom. Poukazovanie na konzum a minimalizmus je dôležité nielen z pohľadu šetrenia energií, emisií, ale aj z pohľadu duševného zdravia. Súčasťou každého Barter Marketu sú sprievodné podujatia prispievajúce k zvyšovaniu povedomia o potrebe ochrany životného prostredia.

Viac info nájdete na stránke VÚC.

ekoogicky cin roka sauvedom barter market crew ekoogicky cin roka sauvedom barter market dobrovolnici ekoogicky cin roka sauvedom barter market trnava ekoogicky cin roka sauvedom barter market

 

Pridaj komentár